Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Życie i kultura w średniowieczu”- niezwykła lekcja historii

                  historia1W czwartek 9 marca br. uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej   oraz gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii.

     
W naszej szkole gościła grupa artystyczna, zajmująca się historią eksperymentalną i w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała pokazy pod hasłem „Życie i kultura w średniowieczu”.

Oglądający  na 45 minut przenieśli się do minionych wieków.  Odbyli podróż
w czasie do epoki, w której rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku,  by bronić honoru i ojczyzny. Dzielni wojownicy spieszyli każdemu z pomocą i bronili dam swojego serca.

Uczniowie wysłuchali interesujących opowieści i legend. Obejrzeli kolekcję rekwizytów. Zapoznali się z modą i obyczajami średniowiecza. Mogli sami dokonać próby siły – próby ciężkiego miecza, a także wziąć udział    w turnieju rycerskim. Niektórzy na własnej skórze doświadczyli średniowiecznych kar cielesnych – chętni zostali zakuci w dyby, ale tylko        na kilka minut.

Lekcja ta była niezwykłym przeżyciem i na długi czas pozostanie    w pamięci naszych uczniów. Została zorganizowana przez nauczycielki historii: A. Dudę i A. Mrówkę.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content