Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Zmieniamy odpady na rzeczy do zabawy”

Z troską o środowisko naturalne oraz z praktycznym podejściem do rozwiązania problemu nadmiaru zbędnych rzeczy w naszym najbliższym otoczeniu, został przeprowadzony konkurs plastyczno-techniczny „Zmieniamy odpady na rzeczy do zabawy”. Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę na możliwość powtórnego użycia odpadów i zainspirowali uczniów do zrobienia ekologicznej zabawki z rzeczy przeznaczonych do wyrzucenia. W efekcie powstały piękne prace przestrzenne, których autorami są uczniowie klas I-III naszej szkoły.

Taka ekologiczna zabawka bardziej cieszy, niż ta kupiona w sklepie, o czym wszyscy przekonali się podczas zorganizowanej wystawy pokonkursowej. Z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem uczniowie podziwiali prace swoich kolegów i koleżanek. Nic dziwnego, bo powstały bardzo pomysłowe i okazałe zabawki. A przy tym, nikt nie ma wątpliwości, że samo tworzenie było również niezwykle interesującą i rozwijającą zabawą. Co więcej, zabawka wykonana według własnej wizji twórczej szybko się nie nudzi i traktuje się ją z większym szacunkiem.

Konkurs plastyczno-techniczny „Zmieniamy odpady na rzeczy do zabawy” został zrealizowany w ramach Innowacji Programowo-Metodycznej „Rycerze przyrody i ekologii”, którego celem było miedzy innymi rozbudzanie świadomości ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych poprzez troskę i odpowiedzialność o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi, wyrabianie nawyku oszczędnego korzystania z materiałów.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content