Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Zbawienie przyszło przez krzyż…”

    W Wielki Wtorek, 31 marca 2015r. w Gimnazjum w Łącku uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej inscenizację wielkopostną pt.„ Krzyż Chrystusowy”.

 

 

     Montaż słowno -muzyczny skłaniał do refleksji nad życiemw odniesieniu do wydarzeń Wielkiego Tygodnia.Zaprezentowane teksty rozważań dotyczyły również przyjmowania ciężaru krzyża w codziennej egzystencji. Poruszały problem odnajdywania się młodego człowieka w trudnej otaczającej go rzeczywistości.

Uczniowie klas IIA, IID, IIIA, IIIB i IIIC , wymownie wcielając się w role, przedstawili także inscenizację obrazującą noc Zmartwychwstania Pana.. Przedstawieniu towarzyszyły pieśni religijne, które podkreślały nastrój oczekiwania na najważniejsze święta w roku. Zostały one opracowane i wykonane przez uczennice klas IIIA, IID oraz IIIE.

Po zakończeniu inscenizacji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom życzenia świąteczne.

Również p.Dyrektor Barbara Stolarska życzyła wszystkim spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Nad przygotowaniem młodzieży uczestniczącej w uroczystości czuwały p.Katarzyna Matras, p.Magdalena Kozielec oraz p. Renata Sady.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content