Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„ZBAWIENIE PRZYSZŁO PRZEZ KRZYŻ”

wielkanoc2  W środę  12 kwietnia 2017r. w Gimnazjum w Łącku odbył się poranek świąteczny. Uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej inscenizację nawiązującą do wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

    Montaż  słowno -muzyczny skłaniał do refleksji nad sensem życia, wartościami, które są istotne we współczesnym świecie Zaprezentowane teksty rozważań poruszały również problem odnajdywania się młodego człowieka
w trudnej otaczającej go rzeczywistości.

        Uczniowie klas IA, ID, IID, IIA, IIB i IIC , wymownie wcielając się w role, przedstawili także scenkę obrazującą zachowania człowieka w różnych sytuacjach życiowych oraz podkreślili rangę miłości jako najważniejszej wartości, którą powinniśmy ujawniać w relacjach z innymi ludźmi. Przedstawieniu towarzyszyły pieśni religijne, które podkreślały nastrój oczekiwania na najważniejsze święta w roku. Zostały one opracowane
i wykonane przez uczennice i uczniów klas IIA, IIB oraz IIIA.

        Po zakończeniu inscenizacji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom życzenia świąteczne. Również Pani Dyrektor Barbara Stolarska życzyła wszystkim spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych..

        Nad przygotowaniem młodzieży uczestniczącej w uroczystości czuwały Pani Katarzyna Matras, Pani Magdalena Kozielec oraz Pani Renata Sady.


 

 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content