Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Łącku

Kalendarz roku szkolnego 2017/18 w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Łącku wypełniony był do ostatniej kartki działaniami z dziećmi i na rzecz dzieci.

Włączali się w nie wszyscy zarówno dyrektor, nauczyciele, rodzice, personel pomocniczy jak i instytucje oraz osoby ze środowiska lokalnego. Dzięki projektowi unijnemu „Wesołe przedszkolaki w m. Łącko” dzieci mogły korzystać z dodatkowych bezpłatnych zajęć logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, j. angielskiego zajęć teatralnych. W ramach projektu odbyły się również wycieczki i imprezy, sale zostały doposażone w zabawki, przybory plastyczne i pomoce dydaktyczne.
Rok intensywnej pracy dobiega końca i chociaż przedszkole otwarte jest cały czas, nadeszła pora na podsumowanie. 18 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Łącku. Wśród zebranych gości nie zabrakło przedstawicieli Gminy Łącko z wójtem Janem Dziedziną na czele oraz osób zaangażowanych w realizację projektu.
Część oficjalną rozpoczęła pani dyrektor Barbara Stolarska, która powitała zebranych gości i podziękowała wszystkim za cały rok intensywnej pracy.
Następnie swoimi zdolnościami aktorskimi popisywały się przedszkolaki.
W krótkim montażu słowno – muzycznym dzieci przypomniały trudne początki roku szkolnego, kiedy to ze łzami w oczach żegnały się z rodzicami, jak również miłe chwile spędzone w przedszkolu dzięki którym sytuacja się zmieniła i teraz „nie płaczą już przy wejściu – ale podczas wychodzenia”.
Dziewczynki zatańczyły „Walc kwiatów” w którym to, podobnie jak
w przedszkolu, widać budzące się do życia – talenty i zdolności. Najpierw pomału, od podstaw, małymi kroczkami, rozwijają się skrzydła, które nie wiedzą jeszcze że potrafią latać, aby potem z wielkim rozmachem wznieść się ponad szczyty gór.
Na koniec dzieci podziękowały gościom za przybycie i zaangażowanie oraz wręczyły upominki.
Po występach przyszedł czas na rozdanie dyplomów i książek, które uroczyście wszystkim przedszkolakom wręczył Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina wraz z panią dyrektor Barbarą Stolarską. Na koniec wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
Nie był to jednak koniec wrażeń. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę i szaleństwo. W salach czekała na dzieci miła niespodzianka – piraci – którzy zaprosili wszystkich do przeżycia „Pirackiej przygody”. Było niezwykle wesoło i kolorowo. Tańcom, okrzykom i radości nie było końca. Piraci pokazali jak znaleźć magiczne dukaty, jak wyglądają harce w Zatoce Tęczowych Ośmiornic i pląsy pod pokładem. Była też bitwa na czarodziejskie kule – czyli pokaz wielkich baniek mydlanych. Na zakończenie każdy uczestnik „Pirackiej przygody” otrzymał balonowy miecz lub zwierzątko, a na jego twarzy oprócz promiennego uśmiechu wymalowane zostały kolorowe wzory.
Po zabawach z piratami nadszedł czas na zabawę na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni.
Nie zabrakło też smakołyków: ciastka, skoczki, owoce i uwielbiana przez wszystkie dzieci wata cukrowa znikała w oka mgnieniu.
Był to niezwykły dzień pełen radości i wielu miłych wrażeń. Zapewne pozostanie na długo w pamięci wszystkich wychowanków Samorządowego Przedszkola nr 1 w Łącku.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content