Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

X edycja Narodowego Czytania

W tym roku 10 edycja Narodowego Czytania. Wybór padł na tragikomedię Gabrieli Zapolskiej ” Moralność Pani Dulskiej”.

Na zaproszenie nauczyciela bibliotekarza odpowiedzieli uczniowie klasy 8a i 8c. Zasiedli by wspólnie przeczytać fragmenty tego dzieła. Chociaż utwór ten nie jest lekturą szkoły podstawowej, przypadł on do gustu młodzieży. Spotkaniu towarzyszyła również wystawa książek Zapolskiej, która przygotowała p. Katarzyna Gromala kierownik GBP w Łącku. Wydarzenie podsumowała p. dyr. Barbara Stolarska, nadmieniając, że wybrana książka to ponadczasowy i uniwersalny obraz ludzkich przywar i ułomności charakteru. Wyrażam podziw i dziękuję uczniom za odwagę, zaangażowanie i piękne czytanie. E. Majerska

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content