Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Wymiana Łącko-Sontra

10 lat współpracy pomiędzy Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku i Adam-von-Trott-Schule w Sontrze

Już 10 lat trwa współpraca pomiędzy Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku, a szkołą partnerską Adam-von-Trott-Schule w Niemczech w miejscowości Sontra.

Współpraca polega na wymianie uczniów, podczas której młodzież poznaje siebie, swoje kraje, regiony oraz nawiązuje nowe przyjaźnie.

wymiana 1Podczas pobytu w Polsce uczniowie z Sontry zamieszkują u rodzin goszczących, by mogli poznać ich zwyczaje i codzienne życie. Na czas spotkania zawsze zostaje przygotowany bogaty program. Każdego dnia uczniowie uczestniczą w wycieczkach i projektach, poznając kulturę oraz historię Małopolski.

Wyjazd naszych uczniów do Niemiec wygląda bardzo podobnie. Uczestnicy, mieszkając u rodzin, poznają codzienne życie rówieśników, ich zwyczaje i mentalność. Biorąc udział w wycieczkach, podziwiają walory turystyczne, środowisko przyrodnicze, historię i kulturę regionu.

wymiana 2Udział w wymianie jest również okazją do wykorzystania i sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zwiększenia motywacji do nauki języków obcych.

Należy podkreślić, że program został dofinansowany przez fundację „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”

Skip to content