Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Wycieczka przedszkolaków – Teatr


„Teatr to miejsce, gdzie tworzy się sztukę, a sztuka zawsze powstaje
w magicznej aurze”.

Chcąc poznać jeszcze lepiej to wspaniałe miejsce, jakim jest teatr, zakosztować jego magii i choć przez chwilę przenieść się w świat baśni,
13 listopada wybraliśmy się z dziećmi z całego przedszkola na wycieczkę do teatru na spektakl pt. „Alicja w krainie czarów”.  

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu Grupa Teatralna „CUDOKI – SZUROKI” pozwoliła nam przenieść się do niezwykłej krainy fantazji i poznać przygody małej dziewczynki.  Te zupełnie dziwne i nierealne historie, jakie jej się przydarzyły, wszyscy oglądali z wielkim zainteresowaniem. Wyimaginowany świat tworzyła zarówno piękna scenografia, jak również animacje komputerowe, które dodawały niezwykłego uroku całemu spektaklowi. Do tego świetna gra aktorów, cudowne kostiumy
i niezwykła muzyka Tomasza Bajerskiego sprawiały, że każdy z zapartym tchem przyglądał się akcji scen odtwarzanych na deskach teatru.

Po zakończeniu przedstawienia można było z bliska przyjrzeć się aktorom, gdyż wyszli do publiczności, aby ją pożegnać. Dzieci mogły zobaczyć dokładniej i dotknąć barwnych kostiumów,  a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterami przedstawienia. Myślę, że wrażenia, jakie wywołał ten niesamowity spektakl, na długo pozostaną w pamięci małych widzów.

Po tej niezwykłej uczcie duchowej udaliśmy się do sali zabaw. Tam pośród kolorowych kulek, zjeżdżalni, labiryntów i różnorodnych zabawek mogliśmy dać upust niespożytej dziecięcej energii. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do przedszkola i już z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.

Skip to content