Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Wycieczka do Ojcowa w ramach „Programu integracji społeczności romskiej na lata 2014-2020”

ojcówW dniu 13 czerwca 2016r.  w ramach „Programu integracji społeczności romskiej na lata 2014-2020” Ministra Administracji i Cyfryzacji uczniowie klas IE i IIE mieli okazję uczestniczyć w  wycieczce do Ojcowa.

Celem wycieczki było poznanie form krasowych oraz osobliwości Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zobaczyli przepięknie formy krasu powierzchniowego: Maczugę Herkulesa, Igłę  Deotymy oraz Bramę Krakowską. Poznali historię tych miejsc, o których opowiadają liczne legendy. Wielką atrakcją było wejście do Jaskini Ciemnej, któremu towarzyszyło niecodzienne zjawisko budzenia się zamieszkujących to miejsce nietoperzy. Czterdziestu uczestników wyjazdu miało okazje do integracji, wspólnej zabawy i śpiewu. Wycieczkę zorganizowała pani Irena Babik- nauczyciel geografii.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content