Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

WOLNOŚĆ! NARÓD! OJCZYZNA! – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

OLA   Jednym z głównych zadań naszej szkoły jest wychowanie w duchu patriotyzmu. Służy temu m.in. udział w akademiach z okazji różnych świąt narodowych.

 

W dniu 30 kwietnia uczniowie klas IV wraz z nauczycielkami: p. I. Bugańską i p. A. Mrówką przygotowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja.Na początku przeprowadzili krótki wywiad wśród kolegów i koleżanek na temat tego, co wiedzą o Konstytucji 3 Maja. Nie wszyscy pytani potrafili udzielić dobrych odpowiedzi, więc udział w akademii stał się doskonałą okazją do zapoznania lub przypomnienia niektórych ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Wykonawcy podkreślili także, że dzień 3 maja to również Święto Matki Bożej Królowej Polski. Przypomnieli również o Dniu Flagi Państwowej, który obchodzimy 2 maja.
Program został uświetniony koncertem pieśni patriotyczno – narodowych, które zaprezentował szkolny chór pod opieką p. L. Moryto.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content