Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Wizyta gimnazjalistów z Łącka w niemieckiej Adam-von-Trott-Schule

     wojak1  W dniach 23.09. 17 r. – 02.10.17 r. grupa gimnazjalistów z Łącka przebywała w partnerskiej szkole Adam-von-Trott-Schule w miasteczku Sontra w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Uczniowie mieszkali u rodzin swoich niemieckich kolegów i koleżanek, których wcześniej, w czerwcu przyjmowali w Polsce. Po przyjeździe do Niemiec gimnazjaliści brali udział w uroczystym podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy gminą Łącko i miastem Sontra, na którym zostali bardzo serdecznie powitani przez Burmistrza Miasta Sontra – pana Thomasa Eckhardta oraz panią Dyrektor Adam-von-Trott-Schule – Susanne Herrmann-Borchert.

Na czas pobytu w Niemczech przygotowany został ciekawy i bogaty program. Odbyło się wiele wycieczek i zajęć, podczas których uczniowie poznali kulturę, historię, zwyczaje i walory przyrodnicze landu Hessen. Byli m.in. w Kassel, gdzie zwiedzili Muzeum Braci Grimm oraz park zamkowy.  W Eisenach zobaczyli słynny zamek Wartburg oraz brali udział w lekcji łaciny. Przebywając w szkole, uczestniczyli w lekcjach oraz poznawali system szkolnictwa w Niemczech.

Program zawierał również wycieczkę rowerową oraz pobyt w parku linowym.
Spotkanie w Niemczech zakończone zostało uroczystym spotkaniem pożegnalnym, podczas którego zaprezentowane zostały zdjęcia z całego tygodnia oraz zdjęcia z projektu dotyczącego jednej z legend Braci Grimm. Oprócz poszerzenia wiedzy o kraju sąsiada, nawiązaniu wielu nowych przyjaźni, uczniowie mieli również okazję do podnoszenia i rozwijania swoich umiejętności językowych.

Należy podkreślić, że projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
Kolejne spotkanie młodzieży z Polski i z Niemiec planowane jest na maj, tym razem w Łącku.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content