Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Wigilia w przedszkolu

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego też w naszej przedszkolnej rodzinie chcieliśmy przeżyć ten czas bardzo uroczyście.

21 grudnia w dzień przedszkolnej wigilii atmosfera była niezwykle radosna. Ze wszystkich sal już od rana można było usłyszeć dźwięk kolęd, a życzenia „zdrowych i spokojnych świąt” słychać było nieomal wszędzie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup razem ze swoimi opiekunkami miały zasiąść do wigilijnego stołu. Przygotowań było mnóstwo, a każdy chciał pomóc w tak uroczystym wydarzeniu.

Gdy już wszystko było dopięte na ostatni guzik – stoły nakryte białymi obrusami i pięknie udekorowane, dzieci i nauczyciele w odświętnych strojach, mogliśmy zaczynać świętowanie.

Na początek wedle tradycji – z białym opłatkiem w ręku złożyliśmy sobie życzenia, potem nie zabrakło śpiewu kolęd i modlitwy. Na koniec wszyscy wspólnie zasiedliśmy, aby spróbować świątecznych specjałów: barszczu z uszkami, pierogów i ryby, które jak zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowały dla nas panie kucharki i pan Filip.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content