Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Warto być dobrym” – mikołajkowa akcja charytatywna w przedszkolu.

29 listopada dobiegła końca mikołajkowa akcja charytatywna „Warto być dobrym”. Zostać Św. Mikołajem może każdy, kogo serce nie jest zimne i obojętne,  każdy, kto potrafi dzielić się tym, co ma.

Aby pobudzić serca duże i małe do dzielenia się z potrzebującymi, została zorganizowana w naszym przedszkolu mikołajkowa akcja charytatywna, która miała na celu materialną pomoc skierowana do dzieci z Ukrainy w formie zabawek, słodyczy i artykułów papierniczych. Akcja miała również na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby innych. Jak się okazało dobrych ludzi w naszym społeczeństwie nie brakuje, a radość sprawia nie tylko otrzymywanie prezentów, ale również obdarowywanie innych. Poczucie spełnienia, jaką dale możliwość podzielenia się tym, co mamy jest niezwykle cenna. Dzieci co rano zaglądały do wielkiego pudła z prezentami, w którym co chwilę pojawiało się coś nowego. Motywowały się nawzajem, a rodzice nie byli głusi na prośby swoich pociech i szybko pudło z prezentami zostało wypełnione po brzegi.

30 listopada wszystko, co udało się zebrać, zostało spakowane i złożone na ręce Rafała Zborowskiego pracującego we lwowskiej parafii. Myślę, że prezenty rozdane w mikołajkowy wieczór wywołają wiele radości na dziecięcych twarzach. A my pamiętajmy- dobro zawsze wraca – dlatego „warto być dobrym”.


 

 

Kategoria: Przedszkole
Skip to content