Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Warsztaty językowe w Londynie

londynW dniach 9-16 czerwca 2016r. uczniowie Gimnazjum w Łącku wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych w Londynie. Uczestnicy mieli możliwość poznania wielkiej metropolii, jaką jest Londyn oraz wybranych miast południowej Anglii, a także wypróbowania swoich umiejętności językowych.

Po wyczerpującej podróży trwającej ok. 24 godzin rozpoczęli turystyczne podboje. Swoją przygodę zaczęli od zadań językowych na zamku w Dover, usytuowanym na szczycie klifu, pełnym lochów i tuneli z czasów II wojny światowej. Na koniec poznali najbliższą okolicę nadmorskiego miasteczka Margate, gdzie mieszkali.

Następnego dnia zwiedzili Science Museum i Natural History Museum, gdzie można było wielu eksponatów dotknąć, spróbować, wykonać różne symulacje i eksperymenty. Dużą popularnością cieszyło się symulowane trzęsienie ziemi, którego mogli doświadczyć zwiedzający oraz galeria dinozaurów, gdzie znajduje się ryczący, ruchomy dinozaur-robot. Uczniowie mieli również okazję przejść Oxford Street – najbardziej rozpoznawalną ulicą handlową na świecie oraz przez największy i najpopularniejszy park na świecie – Hyde Park.

Kolejny dzień rozpoczął się od wyjazdu do Legolandu, który niewątpliwie cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Legoland Windsor powstał w 1996 roku. Do jego budowy wykorzystano 25 milionów klocków LEGO. Jest to 10. najchętniej odwiedzany park tematyczny w Europie. Co roku przyjeżdża tu  ok. 2 miliony gości. W czwartym dniu młodzież znów realizowała projekt w Londynie. Dzień rozpoczęli od spaceru w okolicach Houses of Parliament, siedziby brytyjskiego rządu, Big Ben’a oraz Westminster Abbey, gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama. Kolejnymi punktami zwiedzania były Horse Guards – miejsce zmiany warty Królewskiej Straży Konnej, Whitehall – ulica, wokół której zgromadzone są budynki rządowe, Dowing Street – siedziba premiera Wielkiej Brytanii oraz China Town – charakterystyczna chińska dzielnica. Młodzież miała również okazję podziwiać Pałac Buckingham – rezydencję brytyjskich monarchów oraz the Tower of London. Tower to kamienny zamek, który w swej długiej historii służył jako forteca, pałac więzienie, arsenał i skarbiec. Na zakończenie uczniowie udali się do National Gallery, w której zobaczyć można między m.in. Słoneczniki Van Gogha. Oprócz zwiedzania przydzielano uczniom zadanie do wykonania.zajecia-pozalekcyjne-spChrist Church  Academy, dzięki czemu mogła lepiej poznać angielski system szkolnictwa.  Kolejny punkt to Canterbury – średniowieczne centrum kultury i nauki, obecnie siedziba arcybiskupstwa i jedno z najczęstszych odwiedzanych miast.

Głównym celem wyjazdu było usprawnianie kompetencji językowych podczas zwiedzania Londynu oraz wybranych miast i pięknych miejsc w Anglii. Program uzupełniały ćwiczenia językowe, które przygotowane w formie zabaw, quizów i zagadek były przeprowadzone w naturalnych, codziennych sytuacjach. Wyjazd okazał się dla uczniów  doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacją do dalszej nauki.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content