Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        3 maja      W dniu 29 kwietnia 2016r. uczniowie Szkoły       Podstawowej wraz    z nauczycielami uczestniczyli  w akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na początku wszyscy zaśpiewali hymn państwowy. Następnie piątoklasiści przedstawili krótką scenkę, w której babcia i dziadek opowiedzieli swoim wnukom o wydarzeniach z końca XVIII wieku, o dziejach chwałyi radości, a także o smutnych chwilach, które doprowadziły do upadku państwa.  Po tej „lekcji historii” pozostali wykonawcy przedstawili krótki montaż      słowno – muzyczny. Uczniowie pięknie prezentowali okolicznościowe wierszei patriotyczne piosenki. Przypomnieli także, że Święto Konstytucji łączy się           z religijnym świętem Matki Boskiej Królowej Polski, do której zawsze ludzie zwracali się w ciężkich dla Polski momentach.

Ponieważ dzień 2 maja jest Dniem Flagi Narodowej, dlatego uczestnicy akademii trzymali w rękach biało-czerwone   chorągiewki. Akademia była wyjątkową lekcją historii, patriotyzmu i dumy   z przynależności państwowej.

Program uroczystości został przygotowany przez uczniów klasy Va i Vb                pod opieką nauczycieli: Ireny Bugańskiej i Aleksandry Mrówki, natomiast            o oprawę muzyczną zadbał p. Leszek Moryto.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content