Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Uczniowie z niemieckiej szkoły Adam-von-Trott-Schule z wizytą w Łącku

W dniach od 12 do 18 maja gościliśmy w naszej szkole 15 – osobową grupę uczniów z zaprzyjaźnionej Adam-von-Trott-Schule z Sontry wraz z opiekunami.


Na czas pobytu młodzieży z Niemiec przygotowany został bogaty program. Na początku uczniowie wzięli udział w „Święcie Kwitnącej Jabłoni” w Łącku. Poniedziałek spędzili w szkole, gdzie zostali bardzo serdecznie powitani przez panią Dyrektor Barbarę Stolarską. W szkole uczestnicy wymiany brali udział w lekcjach oraz poznawali system szkolnictwa w Polsce. Następnie udali się do Urzędu Gminy na spotkanie z Wójtem Gminy Łącko – p. Janem Dziedziną. Tutaj dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o gminie oraz otrzymali pamiątkowe upominki. Popołudnie spędzili na zajęciach sportowych w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku, które poprowadził pan Piotr Matusiewicz.
We wtorek uczniowie zwiedzali Kraków.

Będąc na Wawelu, w Katedrze, w Smoczej Jamie oraz na krakowskim rynku, poznawali historię i kulturę Polski. Następnego dnia pojechali na wycieczkę do Zakopanego. W programie wycieczki był wyjazd na Gubałówkę, spacer po Krupówkach, a popołudniu pobyt na basenach termalnych w Chochołowie. W czwartek młodzież podziwiała piękno Pienińskiego Parku Narodowego podczas spływu Dunajcem. Wieczorem odbyło się w szkole spotkanie pożegnalne wraz z rodzinami, które gościły uczniów z Niemiec. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek,a uczniowie spędzali czas na rozmowach, zabawie i tańcach.
Spotkanie uświetnił występ Łucji Jasiurkowskiej – uczennicy klasy III B, która zaśpiewała piękną piosenkę pt. „Byłam różą”. Następnie zespół „Mali Maszkowianie” pod opieką Piotra Matusiewicza zaprezentował piękne utwory i tańce ludowe.

Na zakończenie spotkania Gabrysia Matusiewicz przygotowała prezentację zdjęć i krótkich filmów, które przypomniały piękne chwile i wrażenia z razem spędzonego tygodnia. Kolejne spotkanie planowane jest na wrzesień w szkole w Sontrze, na które uczniowie z niecierpliwością czekają.
Program został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

 


 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content