Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Uczniowie naszego Gimnazjum z wizytą w Adam-von-Trott-Schule w Niemczech

 

       wymiana-mlodziezy  W dniach 25.09.2016 r.  – 02.10.2016 r. 15-osobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum wraz z opiekunami przebywała w zaprzyjaźnionej Adam-von-Trott-Schule w Sontrze  w ramach polsko-niemieckiej wymiany uczniów.

Była to rewizyta, gdyż w maju nasze rodziny gościły uczniów z Niemiec.

Celem tego spotkania było m.in. pogłębienie wśród uczniów świadomości integracji europejskiej, poznanie tradycji, zwyczajów, historii i mentalności naszych zachodnich sąsiadów, a także motywowanie do nauki języków obcych.

Na czas pobytu w Niemczech przygotowany został bogaty program: liczne wycieczki, spotkania, zajęcia w szkole, wspólne gotowanie, rywalizacje sportowe itp. Podczas dnia spędzonego w szkole uczniowie zostali powitani przez p. Dyrektor Susanne Herrmann-Borchert, zapoznali się z systemem szkolnictwa, poznali sylwetkę patrona szkoły – Adama-von-Trott, uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez tamtejszych nauczycieli.  Następnie udali się z wizytą do Burmistrza Miasta Sontra, gdzie wysłuchali informacji dotyczących m.in. historii, kultury, przemysłu, rzemiosła   miasta i okolicznych miejscowości. Po południu nadszedł czas na aktywny wypoczynek podczas zajęć sportowych.
W kolejnych dniach uczniowie brali udział w wycieczkach do Eisenach, Kassel, Eschwege i do Frankfurtu, podczas których dowiedzieli się wiele o historii, kulturze i tradycjach regionu.

Ujmująca gościnność z jaką spotkali się nasi uczniowie w Niemczech i wyniesione doświadczenia oraz emocje towarzyszące spotkaniu pozostaną na długo w pamięci młodych ludzi. Mamy nadzieję, że przyjaźnie zawarte podczas wymiany będą rozwijane i długo podtrzymywane.

W maju planujemy przyjąć kolejną grupę uczniów z niemieckiej Adam-von-Trott-Schule.

Należy podkreślić, że zrealizowanie wymiany w tym roku jak i w poprzednich latach możliwe było dzięki dofinansowaniu ze strony „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content