Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łącku WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!!!

          witekW Nowym Targu, na płycie lotniska,  odbyły się zawody w przełajowym  biegu sztafetowym chłopców (10 x 1500m.) oraz dziewcząt (10 x 1000m.). W turnieju tym prawo startu miały  tylko mistrzowskie i wicemistrzowskie drużyny z etapów powiatowych w całym województwie małopolskim (19 powiatów oraz 3 miasta na prawach powiatu ).

Mimo deszczowej pogody, szkoła z Łącka w zmaganiach na etapie powiatu nowosądeckiego wypadła bardzo dobrze, zajmując Im. w kategorii dziewcząt oraz Im. w kategorii chłopców. Zawody te odbyły się w Muszynie w dniu 03.10.2017r.w pięknym plenerze wzdłuż rzeki Poprad. I te właśnie dwa  zwycięstwa umożliwiły start w zawodach z widokiem na Tatry…

W dniu 11.10.2017r. przeprowadzone zostały finały wojewódzkie. W kategorii dziewcząt wystartowało 28 drużyn z całej Małopolski, nasze dzielne dziewczęta pod opieką Pani Ewy Sobczyk  zajęły VII m.  i niewiele brakło, aby mogły się pochwalić miejscem III.

Po dziewczętach wystartowali chłopcy (opiekunowie: Pan Piotr Matusiewicz oraz Pan Witold Majerski ), tym razem dystans był dłuższy
( 1500m. ).

31 drużyn zmagało się na murawie o zdobycie tytułu mistrzowskiego…  Łącko prowadziło do dziewiątej zmiany, niestety, pomimo iż na 10 zmianie pobiegł najlepszy zawodnik szkoły (z wynikiem 5 min/1500m.), rówieśnik z Szymbarku wyprzedził go i dotarł pierwszy na metę. Obydwaj zawodnicy zakończyli bieg z dużym zapasem czasu w stosunku do innych drużyn, co dowodzi o wysokim potencjale sportowym młodzieży z naszych terenów.

Niestety, od jakiegoś czasu nie ma w kalendarzu imprez sportowych  mistrzostw Polski w tychże zawodach, niestety – ponieważ nasi chłopcy chętnie sprawdzili by się jeszcze raz,  tym razem na arenie ogólnopolskiej…

A tak wyglądał skład:

Dziewczęta:

Gabriela Czelusta, Katarzyna Faron, Natalia Franczyk, Gabriela Gromala, Milena Jamińska, Jolanta Jawor, Natalia Franczyk, Agata Konopka, Julia Majkrzak, Wiktoria Słowik, Sabina Sopata, Magdalena Tokarz.

Chłopcy:

Krzysztof Trzepak, Filip Talar, Jakub Kasprzak, Paweł Adamczyk, Jakub Mrówka, Arkadiusz Kowalczyk, Paweł Klag, Jan Kurnyta, Piotr Lisiecki, Mateusz Klag, Dariusz Szczerba, Piotr Jawor, Dominik Gorczowski.

Wszystkim uczniom i uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tak w sporcie jak i w życiu codziennym 🙂


 

Kategoria: Witold Majerski
Skip to content