Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Teatr „Bajka” w przedszkolu

Wychowanie przez sztukę to ważny element edukacji najmłodszych. Dlatego też dnia 27 lutego Przedszkole Samorządowe nr 1 w Łącku odwiedził teatrzyk kukiełkowy „Bajka”.

Spotkanie to miało za zadanie dostarczenie dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, poznania różnych form teatralnych, a równocześnie niosło przesłanie edukacyjne mające na celu promowanie zdrowego stylu życia, higieny własnej i otoczenia, oraz właściwego odżywiania się. Akcja przedstawienia pt. „Kocmołuszek” rozgrywała się w bajkowej scenerii zamku Księcia Brudasa. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów, którzy przechodzili swoją metamorfozę. Wnioski nasuwały się same – bez mydła, szczotki, wody i witamin zawartych w owocach i warzywach nie da się zdrowo żyć i rosnąć.

Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały, gdy pojawiały się „czarne charaktery” przedstawienia: czarodziej – Brud, złe wróżki : Anemia i Próchnica oraz krzykliwe Mikroby. Ale jak to w bajkach bywa, zło zostaje pokonane, a bohaterowie poznawszy zasady zdrowego stylu życia stają się zupełnie innymi postaciami.

Przedstawienie to, mające przesłanki wychowawcze i profilaktyczne zapewne na długo zostanie w pamięci małych widzów, a treści w nim zawarte, pomogą zdrowo żyć i rosnąć naszym przedszkolakom.

Kategoria: Przedszkole
Skip to content