Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

,,TANDEM’’ JĘZYKOWY

Hisilicon Balong   W tegorocznej IV edycji konkursu językowego TANDEM dla uczniów gimnazjum wzięło udział 535 uczniów z 45 szkół z powiatów: nowosądeckiego wraz z miastem Nowy Sącz, gorlickiego, limanowskiego i nowotarskiego.

Celem konkursu jest zachęcanie uczniów szkół gimnazjalnych do doskonalenia umiejętności językowych oraz umożliwienie współzawodnictwa w tym zakresie.

W dniu 15 marca b.r. uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych w dwóch kategoriach: język angielski z językiem niemieckim oraz język angielski
z językiem francuskim. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 31 uczniów w kategorii z językiem niemieckim.

Dnia 8 kwietnia b.r. w siedzibie organizatora tzn. Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego i Zespołu Szkół Społecznych SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu odbył się sprawdzian pisemny dla uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu. Przystąpiło do niego łącznie 117 uczniów. Test pisemny składał się z różnego rodzaju pytań zamkniętych i obejmował znajomość gramatyki, słownictwa oraz rozumienie tekstu pisanego. Do tego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów naszego gimnazjum: Anita Dybiec z kl. IIIA, Andrzej Jarek z kl. IIIB, Paulina Kania z kl. ID, Agnieszka Sawina z kl. IIID oraz Aleksandra Zborowska z kl. IIIB.

Etap finałowy to sprawdzian ustny dla 50% zakwalifikowanych po sprawdzianie pisemnym.

Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content