Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

,,TANDEM’’ JĘZYKOWY

W  tegorocznej edycji konkursu językowego TANDEM wzięło udział 470 uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z powiatów: nowosądeckiego wraz z miastem Nowy Sącz, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i myślenickiego.

Celem konkursu jest zachęcanie uczniów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych do doskonalenia umiejętności językowych oraz umożliwienie współzawodnictwa w tym zakresie.
W dniu 7 marca b.r. uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych w dwóch kategoriach: język angielski z językiem niemieckim oraz język angielski z językiem francuskim. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 11 uczniów w kategorii z językiem niemieckim.
Dnia 7 kwietnia b.r. w siedzibie organizatora tzn. Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego i Zespołu Szkół Społecznych SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu odbył się sprawdzian pisemny dla uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu. Przystąpiło do niego łącznie 112 uczniów. Test pisemny składał się z różnego rodzaju zadań zamkniętych i otwartych. Obejmował on znajomość gramatyki, słownictwa oraz kulturoznawstwa. Do tego etapu zakwalifikowało się 2 uczniów naszego Gimnazjum: Paulina Kania z kl. IID oraz Wojciech Zasadni z kl. IIIB.
Etap finałowy to sprawdzian ustny dla 50% zakwalifikowanych po sprawdzianie pisemnym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy mocno kciuki za Paulinę i Wojtka! 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content