Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną”

„Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną” – napisał kiedyś Michał Gogol. I chyba miał rację, ponieważ dwudziesty pierwszy lutego, mimo nieco ponurej aury panującej na zewnątrz, okazał się naprawdę zachwycający. Tego dnia odbyła się II edycja szkolnego konkursu „Mam Talent”. Główny cel wydarzenia stanowi rozwijanie i promowanie uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Dwudziestu ośmiu uczestników z klas od I-VI prezentowało swoje zdolności w różnych dziedzinach: muzycznych, plastycznych, tanecznych i akrobatycznych. W tegorocznej edycji konkursu przeważali utalentowani, młodzi wokaliści. Mieliśmy ponadto okazję posłuchać recytacji Inwokacji oraz gry na saksofonie, perkusji, pianinie i skrzypcach.Ogromne poruszenie wśród publiczności wzbudziły widowiskowe akrobacje i towarzyszące im układy taneczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zaprezentowana przez pierwszoklasistę Bastiana Kunickiego kolekcja czołgów z plasteliny. Scenę upiększały obrazy wykonane przez Adę Gorczowską.

Po zakończonych występach widzowie przystąpili do głosowania, a jury udało się
na obrady.Od decyzji uczniów zależało, kto zdobędzie Nagrodę Publiczności. Każdy otrzymał  karteczkę, którą wrzucał do pudełka przypisanego określonej osobie, biorącej udział
w konkursie.

W tegorocznej edycji „Mam Talent” decyzją jury przyznane zostały dwa pierwsze miejsca.Świadczy to o niezwykle wyrównanym poziomie konkursu. Zwycięzcami zostali wokaliści: Martyna Rams z klasy II a

oraz

Remigiusz Myjak z klasy IV b.

Drugie miejsce zajęła Patrycja Rompalska z III c, która przepięknie zagrała na skrzypcach.

Decyzją uczniów naszej szkoły Nagrodę Publiczności zdobyły Nadia Sikora z I ci Liliana Sikora z V a, które ujęły widownię pokazem akrobatycznym.

Przyznane zostały również trzy wyróżnienia dla: Ady Gorczowskiej z III a, Magdaleny Biel z III a oraz Oliwii Pasoń i Pauliny Faron z VI a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu!Dziękujemy jurorom: Magdalenie Leszko, Marcinowi Wnękowi i Piotrowi Krzywdzińskiemu oraz sponsorom nagród rzeczowych: Łąckiemu Bankowi Spółdzielczemu i firmie budowlanej Komplex-Bud.

Barbara Duda

Dorota Piszczek

Agnieszka Serafin-Wójcik

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content