Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Święty Mikołaj w przedszkolu

„Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem.

Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem…”

6 grudnia marzenia dzieci spełniają się dzięki odwiedzinom tajemniczego gościa z długą siwą brodą. Każde dziecko stara się najlepiej jak potrafi, żeby być grzecznym i pomocnym przed przyjściem Mikołaja, który wszystko wie
i może obdarować cudownymi, wyśnionymi prezentami.

W naszym przedszkolu też pojawił się ten niezwykły gość. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością na niego czekały. Każdy nasłuchiwał kiedy rozlegnie się dźwięk wesołych dzwoneczków obwieszczających jego przyjście.

Święty Mikołaj pojawił się w asyście aniołków z wielkim workiem upominków dla grzecznych dzieci. Po zaśpiewaniu powitalnej piosenki
i rozmowie na temat dobrych uczynków czynionych przez dzieci, rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Niektóre dzieci z radością biegły po upominek, inne trochę bardziej nieśmiało, lecz św. Mikołaj każde dziecko brał na kolana
i wręczał prezent. Radość była wielka i emocje sięgały zenitu. Po rozdaniu prezentów Święty Mikołaj pożegnał się z dziećmi, poprosił, żeby przez cały rok były grzeczne i obiecał, że za rok znów wróci z nowymi niespodziankami.

Dziękujemy Radzie Rodziców za trud włożony w przygotowanie prezentów, którymi Mikołaj mógł obdarować dzieci.

Skip to content