Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Święty Mikołaj w przedszkolu

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
wszystkie dzieci na niego czekają…”

Początkiem grudnia jest taki dzień, kiedy dzieci zaglądają do okien w oczekiwaniu na przybycie „gościa z nieba”. Starają się być bardzo grzeczne, aby ich marzenia zapisane w listach w końcu się spełniły.
Również w naszym przedszkolu od samego rana panowało wielkie poruszenie. Wszyscy z wypiekami na twarzach zaglądali przez okna wypatrując niezwykłego gościa. Każdy nasłuchiwał, kiedy rozlegnie się dźwięk wesołych dzwoneczków obwieszczających jego przyjście. Wszystko było już przygotowane: bujany fotel, na którym mógłby odpocząć po długiej podróży, sala w zimowej scenerii, wszyscy odświętnie ubrani w czerwone stroje i mikołajkowe czapeczki.

Święty Mikołaj pojawił się dopiero koło południa w asyście anioła i elfa z wielkim workiem upominków dla grzecznych przedszkolaków. Po zaśpiewaniu powitalnej piosenki i rozmowie na temat dobrych uczynków czynionych przez dzieci, rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Radość była wielka i emocje sięgały zenitu. Na koniec dzieci podziękowały za prezenty, obiecały, że będą grzeczne i poprosiły szacownego gościa, aby odwiedził ich znów za rok. A „pan z siwą brodą” obiecał, że wróci, oby tylko każdy pamiętał, że dobrym i grzecznym trzeba być nie tylko przed jego przyjściem, ale przez cały rok.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie pięknych upominków, którymi Mikołaj mógł obdarować dzieci.

Kategoria: Przedszkole
Skip to content