Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Święto Konstytucji 3 Maja

 

    konstytucjasp „Wolność, Naród, Ojczyzna” to hasła, które stanowiły motto przewodnie tegorocznej akademii z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

           Uroczystość odbyła się w dniu 28 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Łącku. W czasie krótkiego montażu słowno – muzycznego uczniowie klas szóstych przypomnieli ważne wydarzenia z przeszłości naszego kraju. Zaprezentowali także scenkę z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i posłów obradujących podczas uchwalania konstytucji. Uczniowie przypomnieli także, że 3 maja to również Święto Matki Bożej Królowej Polski. Wspomniano też o Dniu Flagi, który obchodzimy 2 maja.               Na tę datę przypada również Światowy Dzień Polaków i Polonii za granicą.

      Wykonawcy programu  zachęcili oglądających do chwili refleksji                   nad sprawami naszej Ojczyzny. Podkreślili, że wszyscy powinni znać historię swojego kraju, bo naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

Akademię przygotowała P. Aleksandra Mrówka, za oprawę muzyczną odpowiedzialny był P. Leszek Moryto, a o dekorację zadbała    P.Dorota Piszczek.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content