Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu

         Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą nam się z różnorodnymi zapachami. W naszym przedszkolu tradycją już stało się coroczne pieczenie pierniczków. To naprawdę wspaniała zabawa zmienić się na chwilę w prawdziwego cukiernika i piekarza.

Dzieci z grup „Pszczółki” i „Sówki” z pomocą pań wałkowały ciasto i wykrawały  pierniczki. Wybierały sobie ulubione  kształty foremek. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i gładko Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci zanosiły  do szkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pań kucharek pierniki się piekły.

Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyjęte z piekarnika, po całej szkole zaczęły unosić się wspaniałe piernikowe aromaty. Dzieci udekorowały ciastka lukrem i różnokolorowymi posypkami, wykazując się przy tym ciekawymi pomysłami i kreatywnością.

         Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, o czym świadczyć mogą białe ślady mąki i lukru widoczne na twarzach i ubraniach.

U. Winiarska

D. Majerska

Skip to content