Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Świąteczne warsztaty plastyczne w przedszkolu

„Za kilka dni, gdy spadnie śnieg, zapłonie pierwsza gwiazdka
Spotkamy się by spędzić czas w rodzinnych ciepłych gniazdkach…”

Okres przedświąteczny, to niezwykły czas.  Wtedy właśnie więzi rodzinne zacieśniają się jeszcze bardziej.  Dzieci starają się pomagać rodzicom
w codziennych domowych obowiązkach, a dorośli, wprowadzając swoje pociechy w świąteczne tradycje, uczą je, jak najlepiej przygotować się do mającego niebawem nadejść Bożego Narodzenia.

12 grudnia w naszym przedszkolu też można było poczuć niezwykły magiczny klimat.  W miłej rodzinnej atmosferze odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wraz z rodzicami wykonywały świąteczne ozdoby. Celem warsztatów było rozbudzenie aktywności twórczej, poznanie zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a przede wszystkim rozbudzenie radości wypływającej ze wspólnego działania.

Mali i duzi artyści wykazali się niezwykłą kreatywnością
i pomysłowością podczas tworzenia świątecznych ozdób. Powstały piękne stroiki, choinki, gwiazdy, a nawet skrzaty, które oprócz walorów dekoracyjnych świetnie sprawdzały się jako przytulanki dla ich twórców.  

Było to niezwykle miłe spotkanie pełne artystycznych doznań
i rodzinnego działania. Magia świąt rodzi się w cieple rodzinnej miłości, więc pamiętajmy, czekając na pierwszą gwiazdkę zwiastującą przyjście na świat małego Jezuska, przygotowujmy te święta wspólnie – całymi rodzinami.

Skip to content