Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Spotkanie ze Św. Mikołajem

6 grudnia to jedna z dat na którą z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Każde z nich zastanawia się, kiedy pojawi się tajemniczy gość z długą siwą brodą i obdarzy ich tym wszystkim, co zostało zapisane w listach, od których uginały się parapety okien.

Od samego rana w naszym przedszkolu panowało wielkie poruszenie. Wszyscy z wypiekami na twarzach zaglądali przez okna oczekując św. Mikołaja. Wszystko było już przygotowane: tron dla gościa, na którym mógłby odpocząć po długiej podróży, sala w zimowej scenerii, wszyscy odświętnie ubrani w czerwone stroje.

Początek imprezy miał miejsce na sali gimnastycznej, gdzie dzieci ze szkoły podstawowej przygotowały spektakl, w którym przypomniały prawdziwe wartości, jakie niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia. Uzmysłowiły dużym i małym, że w oczekiwaniu na gwiazdkę nie możemy zapomnieć o najbliższych, prezenty nie mogą przesłonić najważniejszych wartości, takich jak miłość, dobroć, życzliwość.

Po pięknym przedstawieniu w świątecznym nastroju wróciliśmy do sal,  gdzie miał nas odwiedzić tajemniczy gość – już samo spotkanie z nim to wielki prezent dla każdego dziecka. Św. Mikołaj przybył ze swoimi pomocnikami: aniołami i elfem, którzy pomogli mu wręczać upominki najmłodszym. Radość była wielka, serca mocniej biły – każdy

z niecierpliwością czekał na swoją kolej, aby móc podejść do Świętego i odebrać z jego rąk upominek. Na koniec dzieci podziękowały za prezenty, obiecały, że będą grzeczne i poprosiły szacownego gościa, aby odwiedził ich znów za rok.
A „pan z siwą brodą” obiecał, że wróci, oby tylko każdy pamiętał, że bycie dobrym to nie tylko przywilej Świętego Mikołaja, ale każdego z nas.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za przygotowanie prezentów i pomoc Mikołajowi w ich dostarczeniu wszystkim dzieciom w przedszkolu i szkole.


Kategoria: Przedszkole
Skip to content