Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Spotkanie z ratownikiem medycznym

ratownikW naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Wiesławem Popardą – ratownikiem medycznym, a za razem strażakiem, który należy do Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi naszego gościa, który przekazywał informacje na temat swojej pracy. Popierał to slajdami. Dzieci nie kryły zdziwienia, gdy dowiedziały się, że ratownicy wyjeżdżający na misje zagraniczne biorą ze sobą kilkutonowy ekwipunek, w którym oprócz sprzętu i wszystkich niezbędnych przedmiotów pozwalających zamieszkać i przetrwać w każdych trudnych warunkach zabierają też jedzenie ,które ma im wystarczyć na określony, zaplanowany czas pobytu. Podczas spotkania z klasami młodszymi przypomniał ważne informacje na temat udzielania pomocy przedmedycznej. Podkreślił wagę „złotych minut”, które ratują życie ludzkie. Uczniowie wiedzą, jak istotne są pierwsze chwile na miejscu zdarzenia. Wypadek może zdarzyć się każdemu, ale także i każdy z nas może stać się świadkiem sytuacji zagrożenia ludzkiego zdrowia lub życia. Czy będziemy wiedzieli jak się zachować w takiej sytuacji? Jak szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy, by uratować komuś życie? Wszyscy z nas powinni umieć prawidłowo odpowiedzieć sobie na te pytania. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zadawać pytania. Praca ratownika i strażaka bardzo im się spodobała. Wielu maluchów deklarowało, że w przyszłości podejmą takie wyzwania i wstąpią do tych służb.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content