Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„SPOTKANIE Z CIEKAWĄ CHEMIĄ” NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

kolbaW dniu 12 maja 2016 r. uczniowie klas drugich naszego Gimnazjum brali udział w zajęciach
z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim
w Krakowie.

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat niskich temperatur, historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki oraz obejrzeli szereg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach
( ciekły azotu, temp. ok. -196 i ciekłe powietrza, temp. ok. -191 stopni Celsjusza). Kolejnymi zajęciami były pokazy „Spotkanie z ciekawą chemią”. Wśród prezentowanych eksperymentów były między innymi takie jak: ognie bengalskie, węże faraona, wulkan, zaczarowana butelka, burza w probówce.


 

 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content