Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Spotkanie z ciekawą chemią” na Uniwersytecie Jagiellońskim

        ciekawa chemia W dniu 4 maja 2017r.  uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w „Spotkaniu z ciekawą chemią”, które odbyło się w sali audytoryjnej wydziału chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Uczniowie mieli możliwość obserwować pokazy efektownych doświadczeń chemicznych m.in. otrzymywania srebra, złota, piany, wulkan chemiczny, znicz olimpijski, ognie bengalskie, węże faraona, zaczarowana butelka, burza w probówce. Celem pokazu było ukazanie, że chemia jest ciekawą i widowiskową dziedziną nauki oraz rozszerzenie wiedzy o przebiegu różnorodnych reakcji chemicznych.

     Młodzież wysłuchała również wykładu na temat niskich temperatur, historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki oraz obejrzała szereg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach.


 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content