Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Spotkanie przy Grocie Betlejemskiej”- jasełka w SP w Łącku

jasełkaPrzez jeden dzień Nasza Szkoła stała się Grotą Betlejemską. Każdy kto 14.01.2016r. przechodził obok szkoły, zauważył światło. Światło było ciepłe jak panujący tam nastrój. W ten styczniowy dzień uczniowie klas drugich, przygotowani przez swoje wychowawczynie Marię Gorczowską,Agnieszkę Tokarczyk oraz Dorotę Dudę, wystąpili przed Rodzicami i Dziadkami, prezentując na scenie jasełka oraz kolędy.

Aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Babcia, Trzej Królowie, pasterze, góralki, dzieci, zwierzęta, anioły oraz diabły. Mali artyści z dużym przejęciem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie wiele czasu poświęcili na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu, uczyli się też śpiewać kolęd i pastorałek, by w pełni oddać radość z Narodzenia Pana. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za wspaniale wykonane przedstawienie.


Skip to content