Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

niemirskiWe wtorek 12 kwietnia 2016r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Łącku, na zaproszenie kierownik GBP p. Katarzyny Gromala  gościliśmy pisarza, dziennikarza, satyryka, autora książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuatora znanego cyklu powieści   Zbigniewa Nienackiego  „Pan Samochodzik i… ” pana  ARKADIUSZA NIEMIRSKIEGO.

Na spotkanie z autorem przybyli uczniowie klas I Gimnazjum  w Łącku i uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej z Łącka i ich rówieśnicy z  sąsiednich szkół w Kiczni i Czarnym Potoku wraz z opiekunami: p. A. Gaborek, p. M. Stec, p. M. Faron, p. K.Majerska, p. J.Bochniarz.

Pan Niemirski w formie multimedialnej przedstawił zebranym swoją drogę artystyczną, w tym również dorobek pisarski. Spotkanie upływało  w miłej atmosferze, pod znakiem zagadek detektywistycznych porucznika Columbo, niezwykłych tajemnic Agathy Chritstie, ukrytych skarbów  Templariuszy i tajemnych skryptów średniowiecznych zamków. A to wszystko za sprawą naszego  gościa.

Niezwykle barwnie i żartobliwie przybliżył on postacie najsłynniejszych detektywów  z literatury i filmów: Sherlocka Holmesa, Herkulesa Poirot, Miss Marple czy Jemesa  Bonda  oraz twórców tych postaci.

Dużo miejsca poświęcił wyjątkowości  kultowego polskiego detektywa PANA SAMOCHODZIKA i jego pojazdu „ wehikułu”. Pisarz przekonywał młodzież o potrzebie czytania wartościowych książek.  Apelował, by nie rezygnowali z marzeń i pasji. Na zakończenie spotkania  uczniowie oraz ich opiekunowie mogli  otrzymać autograf i zakupić wybraną książkę autora.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content