Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Spotkania czytelnicze

„Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie”

Literatura dziecięca rozwija wyobraźnię, uczy i bawi, wzbogaca słownictwo, dostarcza wielu pozytywnych wrażeń. Dlatego właśnie, aby jeszcze bardziej rozbudzić dziecięcą fantazję, wywołać pozytywne emocje, dostarczyć jak najwięcej wrażeń, a także pokazać dzieciom różnorodność literatury, nasze przedszkole już kolejny rok bierze udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

W ramach akcji rozpoczął się cykl spotkań czytelniczych. Dzieci mają możliwość zaproszenia swoich rodziców do przedszkola z ich ulubioną książką, aby przeczytać ją całej grupie. Już wielu rodziców z każdej grupy zaprezentowało książki z domowej biblioteczki przedszkolakom, za co serdecznie dziękujemy.

Organizowane są również spotkania w bibliotekach zarówno w szkolnej jak i gminnej, mające na celu zachęcić do czytelnictwa dzieci już od najmłodszych lat, jak również ukazać im piękno literatury dziecięcej. Dziękujemy Pani Ewie Majerskiej i Pani Katarzynie Gromali za otwartość i piękne zajęcia czytelnicze zarówno w bibliotekach, jak i w naszych salach. Wierzymy, że wspólnie możemy wychować pokolenie, które lubi czytać i będzie częstym gościem zarówno biblioteki gminnej jak i szkolnej.

Skip to content