Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Sport naszym przyjacielem” sportowa impreza integracyjna

      festyn integracyjny W dniu 22 listopada 2016 roku w hali widowiskowo – sportowej w Łącku odbył się festyn integracyjny pod hasłem: „Sport moim przyjacielem”.

Impreza miała na celu integrację młodzieży pełnosprawnej z niepełnosprawnymi. Otwarcia  dokonała Pani Teresa Adamarek, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku oraz Pani Małgorzata Giemzik, wicedyrektor Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Łącku.

W trakcie festynu każdy uczestnik mógł sprawdzić się w różnorodnych konkurencjach sportowych, szachach, warcabach, tenisie stołowym, podczas których głównym celem była integracja młodzieży. Sprawdzali także swoje siły na ściance wspinaczkowej. Chętni wzięli również udział w aerobiku, gdzie pokazali, jak pięknie potrafią się wspólnie bawić.

Podczas imprezy przeprowadzono pogadankę na temat właściwego i zdrowego odżywiania się,  jaki ma ono wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Młodzież mogła również delektować się pysznymi kanapkami, deserami, napojami, które zostały przygotowane na  stoisku ze zdrową żywnością.

Na zakończenie każdy z uczestników został uhonorowany pamiątkowym dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy nauczycieli wychowania fizycznego Gimnazjum w Łącku oraz opiekunów Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czarnego Potoku, którzy swym zaangażowaniem oraz przygotowaniem atrakcji przyczynili się do integracji całej społeczności biorącej udział w tym wydarzeniu.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content