Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

REALIZACJA PROJEKTU „JUŻ PŁYWAM” 2018

W terminie od 11 kwietnia do 6 czerwca 2018 roku Szkoła Podstawowa w Łącku realizowała projekt „Już pływam” skierowany do uczniów klas IV.

Celem projektu było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.
W projekcie uczestniczyły 3 grupy 15 osobowe. Każdy uczestnik miał możliwość skorzystania z 16 godzin nauki pływania, które odbywały się w formie zajęć pozalekcyjnych w godzinach popołudniowych 1 raz w tygodniu po 2 godziny. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni w Limanowej, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania. Opiekunami w czasie wyjazdów były pani Beata Tokarczyk i pani Ewa Sobczyk .
Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, oraz ze sposobami zapobiegania zagrożeniom. Nabywali podstawowe umiejętności pływackie. Zajęcia prowadzone były w formie ćwiczeń oswajających z wodą, ćwiczeń oddechowych i kształtujących elementarne techniki pływania, jak i nauki skoków do wody.
W czasie wolnym uczniowie korzystali ze zjeżdżalni oraz jacuzzi, a także grali w wodną koszykówkę.
W trakcie zajęć wykorzystywano przybory dostępne na basenie: makarony, kółka, deski, piłki, krążki.
Uczniowie mieli możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Zajęcia były także znakomitą formą profilaktyki wad postawy oraz podniesienia sprawności fizycznej uczniów.
Nabyte umiejętności pływackie oraz podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk, niewątpliwie zaprocentują w przyszłości.
Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością oczekują na kolejne projekty, w których bardzo chętnie będą brać udział.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content