Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Pożegnanie absolwentów

Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro było warte wspomnień…

                                                                  [Małgorzata Stolarska]  

Zaraz będę tylko wspomnieniem, echem dziecięcych lat.

Wczoraj znałam twoje marzenia, do mnie należał świat.

Świat twoich zabaw, myśli i słów, pierwszych radości i pięknych snów…

Wiele jest sentencji, złotych myśli, drogowskazów, które mogą pełnić rolę przewodnika po drogach i bezdrożach życia. I choć nie wolno robić fałszywych kroków, to iść trzeba…Czasem nawet pod prąd…

22 czerwca 2023r. na zawsze pozostanie w pamięci Naszych Absolwentów. W tym dniu uczniowie klas ósmych mieli okazję podziękować Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły za trud wychowania, niegasnący zapał w przekazywaniu wiedzy, za cierpliwość, szacunek i bezinteresowność, wreszcie za kształtowanie ich młodych charakterów oraz wskazanie drogi ku przyszłości.

Na uroczystości pożegnania Absolwentów obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Łącko: Pan Jan Diedzina, Zastępca Wójta Gminy: Pan Paweł Dybiec, Przewodnicząca Rady Gminy: Pani Bernadetta Wąchała-Gawełek,Ksiądz Proboszcz Czesław Noworolnik, Przewodnicząca Rady Rodziców: Pani Zofia Subik, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne naszej szkoły, Rodzice i główni bohaterowie spotkania – Absolwenci Klas Ósmych. 

Na początek spotkania uczniowie klas ósmych zaprezentowali program artystyczny. Zaprosili oglądających na krótką, sentymentalną podróż w przeszłość. Przez chwilę wszyscy mogli powspominać, popatrzeć i posłuchać…

Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów było bowiem niezwykłą wędrówką, która ukazywała szkolne życie i wywoływała wzruszające wspomnienia, przygotowując równocześnie młodych ludzi do wejścia w dorosłość.

Więc zaczynamy wędrówkę wspaniałą,

zdumieni, że tak długo czekać trzeba

na piękność, co powinna być widzialna

 i łatwa nawet dziecku.

Ósmoklasiści przedstawili także parafrazę tekstu naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza pt. Pan Tadeusz. Była to krótka kabaretowa forma teatralna, pisana z przymrużeniem oka, a związana z tematyką szkoły i nie tyko. Kabaret Jednego Dnia przedstawił:

OSTATNI DZIEŃ W SZKOLE
Historia ósmoklasistów
z lat szkolnych 2015-2023
w czternastu księgach
wierszem

W dalszej części Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Słabaszewska podsumowała rok szkolny 2022/2023. Przedstawiła edukacyjne i sportowe osiągnięcia ósmoklasistów, wręczając najlepszym nagrody. Podziękowała rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i organowi prowadzącemu za współpracę i zaangażowanie. Pogratulowała uczniom tak wysokich wyników, siły, odwagi i zdolności, dzięki którym mogli odnosić takie sukcesy.

Pamiętajmy, że musi się coś skończyć, by zacząć się mogło coś.

Patrząc wstecz, na zadeptane ścieżki, każdy z Was dostrzeże zwykłą, ludzką rzecz – pamięć rzeczy przeszłych. Dzisiaj, zamykając pewien etap w swoim życiu i zaczynając nowy, zostawiacie cząstkę siebie właśnie tutaj, w Tej Szkole, by ruszyć dalej…
Trzeci dzwonek i kurtyna trzeba żyć, musisz żyć, przedstawienie się zaczyna jesteś aktor jesteś widz, cyrk i teatr…

Drodzy Absolwenci, jak wiele przed Wami lat życia, pełnych szczęścia chwil, słonecznych dni wakacji, nowych, niezapomnianych doświadczeń, ciekawych znajomości – jak wiele przed Wami podróży! Podróży nie tylko przez niesamowity, otaczający nas świat, ale także w głąb samych siebie. Przez samą istotę swojej osobowości, swoje słabości i najlepsze cechy. Przez uczucia i nieznane dotąd emocje. Przez chwilowe bolączki, dające wciąż nową i nową – po ich przezwyciężeniu – siłę. Przekraczajcie więc własne granice, kruszcie bariery charakteru. Poznawajcie, odkrywajcie, eksplorujcie.

Delektujcie się mieszanką dzieciństwa z dorosłością. Na wszystkie dni przed Wami patrzcie jak na przygodę, przygodę największą i najwspanialszą. Przygodę zwaną Życiem.
Wpatrujcie się w kwiaty młodości. Zbierajcie najsłodsze jej owoce.Każdy z Was jest niepowtarzalny i na zawsze pozostanie w sercu swojego wychowawcy. Życzymy Wam zdobywania kolejnych sukcesów i spełniania życiowych marzeń.

POWODZENIA DLA WAS I DLA RODZICÓW!

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content