Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Podsumowanie projektu „Wiedza-Tolerancja-Integracja”

tolerancjaW dniu 29.02.2016r. uczniowie Gimnazjum i klas VI Szkoły Podstawowej obejrzeli spektakl teatralno-taneczny w ramach podsumowania projektu„Wiedza-Tolerancja–Integracja”, przygotowany przez uczniów klas I Gimnazjum, w których również uczy się młodzież pochodzenia romskiego.

Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkiem nauczycieli: p. Ewy Sobczyk i p. Beaty Tokarczyk.

Romowie są mniejszością etniczną, która zamieszkuje tereny naszej gminy. Celem projektu było propagowanie wiedzy na temat życia jej rodziny. Przedstawienie uświetniły tańce w wykonaniu romskich dziewcząt uczących się w tutejszym gimnazjum. Ich barwne stroje oraz specyfika kroków tanecznych budziły zainteresowanie oglądających. Udział w spektaklu młodzieży romskiej miał na celu integrację z młodzieżą naszej szkoły. Uczestnictwo w różnych obszarach życia szkoły, zaangażowanie w realizację podobnych działań może będzie miało wpływ na codzienną pracę w klasach polsko- romskich.


 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content