Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Pod gwiazdą wieszcza Adama Mickiewicza” – konkurs recytatorski

mickiewicz na stronęJuż po raz kolejny uczniowie Gimnazjum w Łącku wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim.

Celem konkursu, którego hasło brzmiało „Pod gwiazdą wieszcza Adama Mickiewicza” była popularyzacja twórczości romantycznej poety, upowszechnianie literatury pięknej wśród młodzieży, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i upowszechnianie kultury żywego słowa.
Uczniowie w niezwykle dojrzały sposób dokonali wyboru utworów, które następnie zaprezentowali przed komisją konkursową. Jury w składzie: Katarzyna Gromala- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku, Aneta Gaborek- bibliotekarz ZSG Łącko i Ewa Faron – bibliotekarz ZSG Łącko, stanęło przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzcy, gdyż poziom prezentowanych wykonań był niezwykle wyrównany i bardzo wysoki.
Po długich naradach i negocjacjach zdecydowano się przyznać następujące miejsca:
I miejsce      Weronika Potoniec IC
Agnieszka Gromala IIIB
II miejsce    Katarzyna Dąbrowska IIIF
III miejsce  Natalia Franczyk IA
Aneta Kempa IB
Niezwykle cieszy fakt, iż konkursy recytatorskie każdego roku przyciągają coraz większą ilość uczniów, którzy czytają i chcą prezentować poezję polskich poetów.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content