Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Po polsku o historii”- Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

        Już od czterech lat nasi uczniowie biorą udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym pod hasłem „Po polsku o historii”.

        Przedsięwzięcie to organizowane jest przez Fundację „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego  i Małopolskiego Kuratora Oświaty.

         W bieżącym roku konkurs odbył się w dwóch etapach: szkolnym
i wojewódzkim. Dyktando pisali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum      i szkół ponadgimnazjalnych w jednym czasie. Udział w tym wydarzeniu miał być dla nich przede wszystkim okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych, dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej. Był niewątpliwie także doskonałą lekcją patriotyzmu, która kultywuje tradycję poznawania historii naszego kraju.

Również i w tej edycji konkursu nasza szkoła była godnie reprezentowana.  Anna Łączek z klasy VIIa w etapie szkolnym uzyskała 95,5% możliwych punktów,  tym samym zapewniając sobie udział w finale, do którego zakwalifikowało się tylko 70 osób z całego województwa małopolskiego. Ania   w Krakowie także zaprezentowała wysoki poziom umiejętności poprawnego pisania. Uzyskała  wyróżnienie, zdobywając 91,5 % możliwych punktów.  Uczennica kl. IIC Gimnazjum  – Justyna Bochniarz –  w etapie szkolnym uzyskała 94  punkty i również wzięła udział w finale wojewódzkim.

Uczennicom gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content