Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Planetarium „Orbitek” – mnóstwo wiedzy i świetna zabawa.

W dniu 01.03.2023 r. nasze Przedszkolaki wzięły udział w pokazie zorganizowanym przez mobilne planetarium „Orbitek”…

Kosmiczną podróż dzieci rozpoczęły od integracyjnej zabawy piłeczkami – planetami. Następnie dzieci udały się do wypełnionej powietrzem kopuły, aby obejrzeć bajkę wyświetlaną wokół głowy. Przedszkolaki  udały się w wyjątkową podróż po układzie słonecznym. Podczas seansu dzieci poznały księżyc i planety. Obejrzały z bliska kolorowe gwiazdozbiory oraz nauczyły się rozróżniać znaki zodiaku. Wspólne klaskanie, odliczanie, by dodać sił rakiecie,  nauka piosenek o planetach  wywołało u dzieci mnóstwo pozytywnych wrażeń. Na zakończenie zostały wykonane dzieciom pamiątkowe zdjęcia „ Kosmonauty”.

Skip to content