Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Pasowanie na przedszkolaka


Dzień 24 października był wyjątkowy. Finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka” osiągnął punkt kulminacyjny. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.
Tego dnia przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz zaproszeni goście zebrali się w sali lustrzanej. Uroczystość rozpoczął występ dzieci, które już kolejny rok chodzą do naszego przedszkola. Królewna Śnieżka wraz z krasnoludkami starała się zrzucić złe zaklęcie czarownicy,
a przedszkolaki poprzez wykonywanie kolejnych zadań próbowały udowodnić, że: „… nie chcą leniuchować, chcą bawić się i pracować…”.
Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. „Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swoim paniom oraz grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko to po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością.
Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków Samorządowego Przedszkola nr 1 w Łącku było dotknięcie ogromną kredką ramienia dziecka przez panią w-ce dyrektor Annę Syktus. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie
w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.

Skip to content