Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

20 września dzieci z całej Polski świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Również w naszym przedszkolu nie zabrakło atrakcji związanych z tym dniem.

Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewał od samego rana. Po śniadaniu dzieci z wszystkich grup spotkały się w sali lustrzanej, gdzie wierszem i piosenką prezentowały to wszystko, co każdy przedszkolak wiedzieć i robić powinien.

Po uroczystym ślubowaniu pani dyrektor Barbara Stolarska za sprawą „czarodziejskiego ołówka” pasowała na przedszkolaka nowo przyjęte dzieci, aby mogły stać się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności.

Następnie miało miejsce nadanie nazw grupom przedszkolnym. Tygryski, Kangurki, Pszczółki i Sówki – to nowe nazwy jakie otrzymały grupy.

Po części oficjalnej nie zabrakło smakołyków, które już czekały w salach przedszkolnych na milusińskich. Po słodkim poczęstunku dzieci wraz z wychowawczyniami udały się na boisko szkolne, aby tam tańczyć, skakać i wesoło się bawić.

Myślę, że Dzień Przedszkolaka na stałe zapisze się w kalendarzu imprez naszego przedszkola. A wszystkim dzieciom, kierując się słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content