Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„ Obecny świat opustoszał i wyludnia się z upiorów, czarowników, płanetników, strzyg, duchów…” – promocja książki prof. Juliana Dybca

       dybiec Pierwszego września 2016r. Zespół Szkolno – Gimnazjalny  w Łącku miał zaszczyt gościć Pana Profesora Juliana  Dybca, który  zechciał promować  swoją książkę
„ Kultura Ludowa Łącka”, w szkole, której był uczniem.

      Na zaproszenie Pana Profesora odpowiedziało bardzo liczne grono osób i zechciało wziąć udział w tak ważnym i wyjątkowym dla Łącka wydarzeniu.

      Do zorganizowania uroczystości przyłączyła się biblioteka szkolna, która w swoich zbiorach posiada wiele publikacji Pana Profesora. On też od wielu lat dba o księgozbiór dotyczący naszej „małej ojczyzny”, systematycznie przesyłając kolejne „Roczniki Sądeckie”,za co jesteśmy wdzięczni.

     Autor na wstępie spotkania przedstawił współautorów: p. Monikę Kurzeja
i p. Antoniego Plechtę.  Następnie wyjaśnił ideę promocji oraz zapoznał gości z zawartością i układem książki.

     Wszyscy z zaciekawieniem i nieukrywanym wzruszeniem słuchali historii  często związanej ze swoją najbliższą rodziną , co znalazło swój wyraz w licznych  podziękowaniach  i gratulacjach przekazanych autorowi.  Po zakończonej prezentacji do Profesora ustawiła się długa kolejka chętnych, którzy chcieli  nabyć publikację wraz z autografem autora.

     Społeczność szkolna  gratuluje wydania kolejnej ciekawej książki , promującej nasz region.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content