Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Niecodzienne spotkanie z książką w tle

17 kwietnia 2018r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Łącku mieliśmy przyjemność gościć Jadwigę Marzec, Laureatkę I nagrody w konkursie dziennikarskim Magazynu „ Obyczaje”.

Fraszki, bajki i opowiadania dla dzieci pani Jadwigi wprowadzają niepostrzeżenie czytelnika w niezwykły świat literatury, a przede wszystkim kształtują wrażliwość estetyczną najmłodszego pokolenia. Utwory autorki do tej pory ukazywały się na kartach Almanachów, a „ Niezwykły tydzień Frani” jest jej debiutem książkowym. Nasz gość przybliżył zebranym – najmłodszym uczniom naszej szkoły i uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Czarnego Potoku, historię głównej bohaterki Frani. Niepowtarzalny klimat Święta Dzieci Gór, Miasteczka Galicyjskiego i inne niezwykłości Sądecczyzny Frania przedstawia swojej przyjaciółce. Zwłaszcza usytuowanie akcji utworu w Nowym Sączu oddaje klimat regionu i zachęca odbiorcę do udziału w tej niezwykłej „literackiej podróży”.
Niektórzy z uczestników spotkania zapragnęli mieć na własność debiutancką książkę. Skorzystali z możliwości jej zakupu i otrzymali spersonalizowany autograf autorki.
Spotkanie stało się interesującym przeżyciem dla zebranych, a mogło się odbyć dzięki przychylności p. kierownik Biblioteki Gminnej ,Katarzyny Gromala, która zaprosiła Jadwigę Marzec w progi naszej szkoły – za co serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że zakupione do biblioteki szkolnej książki naszego gościa będą świetną lekturą na co dzień, a historia małej dziewczynki dostarczy wielu wzruszeń.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych fascynujących przygód Frani.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content