Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Najważniejsze, aby serce do Betlejem odnalazło drogę….

   boze-narodzenie Święta Bożego Narodzenia prowokują nas często do refleksji nad naszym człowieczeństwem. Słowo, które stało się Ciałem w osobie Maleńkiej Dzieciny przychodzi do ludzkich serc i szuka tam mieszkania.

Każdy z nas osobiście musi wejść w relację z przychodzącym Panem, przyjąć Go, pozwolić mu zostać, albo zamknąć przed nim swe serce, jak zamknięto drzwi w betlejemskich domach….

Ten świąteczny czas daje nam także szczególną możliwość pojednania, przebaczenia sobie wzajemnie, otwarcia się na drugiego człowieka. Tradycyjne łamanie się opłatkiem w Wigilię Bożego Narodzenia jest zawsze doskonałą okazją do wypowiedzenia słów miłości, wdzięczności, staje się gestem pojednania i prośbą o pokój.

Tegoroczny „Świąteczny Poranek”, który zgromadził uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej wprowadził zebranych w klimat oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Refleksja nad tajemnicą Bożego Narodzenia przeplatana była śpiewem kolęd i pastorałek. Montaż słowno –  muzyczny w wykonaniu uczniów z klas 2, 5 i 6 przygotowały Katarzyna Dawiec – Kulig i s. Jadwiga Mach. Dekorację przygotowała i wykonała p. Ewa Majerska a oprawę muzyczną zapewnił p. Leszek Moryto.


 

 

 

 

 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content