Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Najlepsi z najlepszych – sukcesy uczniów ZSG w Łącku

      laureaci  Konkursy organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty każdego roku cieszą się sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej Szkoły.

        Przyciągają młodzież ciekawą tematyką dając  możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami  znacznie wykraczającymi poza ramy programów nauczania. Również bieżący  rok szkolny  obfitował w znaczące sukcesy naukowe naszych uczniów.

        Paweł Tomasik uczeń klasy IIIB, pracujący pod kierunkiem
mgr Elżbiety Klag uzyskał tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Biologicznego
i 6 kwietnia odebrał z rąk Dyrektor Wandy Brześcińskiej dyplom i dokument zaświadczający o uzyskaniu tego prestiżowego tytułu. Tematem Małopolskiego Konkursu Biologicznego w tym roku było zdrowie człowieka w aspekcie terapii genowej.  Uczeń musiał wykazać się dogłębną wiedzą i umiejętnościami  z zakresu genetyki, biotechnologii i inżynierii genetycznej oraz budowy i funkcjonowania organizmu człowieka.

           Ponadto w roku szkolnym 2016/2017 trzy uczennice naszej Szkoły znalazły się w zaszczytnym gronie finalistów następujących konkursów: Dorota Hilger z klasy IIB, pracująca pod kierunkiem mgr Elżbiety Klag uzyskała tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Biologicznego, Martyna Gałysa z klasy IIIA, pracująca pod opieką mgr Ireny Babik uzyskała tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Geograficznego, a także Paulina Kania z klasy ID przygotowująca się pod kierunkiem mgr Kingi Dybiec- Słowik uzyskała tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.

         Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życząc przy tym dalszych sukcesów.

 

 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content