Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Na wesoło po angielsku i niemiecku – Dzień Języków Obcych

DSC04783„Porozmawiaj ze mną” – tak brzmiało hasło Dnia Języków Obcych zorganizowanego w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Łącku. Program artystyczny został przygotowany przez Kingę Dybiec oraz Magdalenę Kozielec. 10 czerwca sztywny z reguły plan lekcji trochę się uelastycznił i nagiął, by objąć ogół działań, które w tym dniu miały miejsce. A działo się sporo, stąd duże zamieszanie i ruch niemały. W małych formach teatralnych uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty podczas scenek, które uświadomić miały zgromadzonym, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach.

Młodzież w improwizowanych scenkach dramowych sprawdzała swoje umiejętności w kasie biletowej na dworcu, poznając nowych ludzi na plaży oraz podczas rozmowy kwalifikacyjnej – szukając pracy. A byli to uczniowie: Eliza Bawełkiewicz, Natalia Dybiec, Mariola Stec, Mateusz Tokarz, Jakub Jurkowski oraz Konrad Stec. Całość harmonijnie uzupełniono piosenkami w języku angielskim, niemieckim, a nawet francuskim w wykonaniu Emilii Talar, Ewy Adamczyk oraz Kamila Korony. Nie można tutaj zapomnieć o skeczu pt. „Kebab w Londynie” wykonanym również przez młodzież Gimnazjum. Chłopcy – Aleksander Zbozień, Dominik Klag oraz Wojciech Mrówka doskonale wcielili się w swoje role i dzięki temu salę gimnastyczną wypełnił śmiech uczniów, a także nauczycieli.

Na zakończenie całego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki promującą naukę języków obcych. Proces edukacyjny tego dnia miał dość niekonwencjonalny przebieg, a jego istota wyrażała się w tym, aby wskazać społeczności szkolnej inne spojrzenie na naukę języków obcych. Uczniowie dzięki tej uroczystości uświadomili sobie przede wszystkim rolę i znaczenie znajomości języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie.


Galeria zdjęć:

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content