Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Muzyczne spotkania” – czyli zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku

Rozwijając naturalne predyspozycje dzieci do obcowania z różnymi rodzajami sztuki, w tym muzyki, w dniach 5 i 6 marca wybraliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku – bo gdzie, jak nie tam można „zarazić się” chęcią muzykowania, a także zobaczyć i usłyszeć, jak wyglądają i brzmią różnego rodzaju instrumenty muzyczne.

Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy muzycznej przedszkolaków, a równocześnie zachęcenie ich do podjęcia próby rozpoczęcia nauki gry na instrumentach – jednej z podstawowych form aktywności muzycznej. Zajęcia przeprowadził pan Marek Lipień, który w ciekawy sposób zapoznał dzieci z podstawowymi zagadnieniami z teorii muzyki, a następnie zaprezentował sposób wydobywania dźwięku z różnego rodzaju instrumentów.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym, jak przyroda inspiruje do tworzenia utworów muzycznych i za pomocą jakich brzmień możemy ją naśladować. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania mógł spróbować zagrać na wybranym instrumencie.

Muzyka jest wszędzie – trzeba tylko umieć słuchać. Takim stwierdzeniem można podsumować muzyczne zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie i jeszcze nie raz będziemy mogli skorzystać z równie ciekawych zajęć.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku panu Józefowi Strączkowi za umożliwienie spotkania, a panu Markowi Lipieniowi za wędrówkę po świecie muzyki i zapoznanie z tajnikami gry na różnego rodzaju instrumentach.

Kategoria: Przedszkole
Skip to content