Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

MISTRZOSTWA POWIATU NOWOSĄDECKIEGO W SZACHACH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZAJALNYCH

        szaszkiW poniedziałek 21 listopada 2016r. w hali widowiskowo – sportowej w Łącku odbył się Powiatowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

       W zawodach wzięło udział ok 150 uczestników, co świadczy o tym, iż dzieciom i młodzieży znane są zasady i reguły tej królewskiej gry.  Imprezę  uhonorowali swą obecnością przewodniczący KomisjiTurystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu– Stanisław Sułkowski, V-ce dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łącku Małgorzata Giemzik. Po uroczystym otwarciu turnieju ,uczestnicy przystąpili do rywalizacji sportowej przy szachownicach,dokonano podziału na  kategorie dziewcząt i chłopców z uwzględnieniem typu reprezentowanej szkoły. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, w tempie 15 minut na partię na zawodnika.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki.

Wyniki indywidualne

  • Szkoła Podstawowa dziewczęta: Gabriela Lisiecka – I miejsce, Klaudia Pierzga – II miejsce.
  • Szkoła Podstawowa chłopcy: Łukasz Myjak – IV miejsce, Radosław Duda – IX miejsce
  • Gimnazjum chłopcy:  Miłosz Mikołajczyk – II miejsce,  Paweł Adamarek – VII miejsce,   Piotr Lisiecki – VIII miejsce


  • Gimnazjum dziewczęta – Bukała Gabriela

Wyniki drużynowe:

  • Szkoła Podstawowa w Łącku – I miejsce (awans do finału wojewódzkiego)
  • Gimnazjum w Łącku – II miejsce (awans do finału wojewódzkiego )

Za sprawną organizację, sędziowanie i przeprowadzenie zawodów odpowiedzialni byli:Marek Mirek (koordynator z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Nowosądeckiego), Stanisław Myjak(nauczyciel wych-fiz  Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku), Witold Majerski  (nauczyciel wych-fiz  Zespołu Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku) oraz sędziowie  Ewa Sobczyk,  Andrzej Majerski i Stanisław Gamoń .


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content